Kõllestes tehakse erilist magusat

"Maahommik" käis Põlvamaal Kanepi vallas Veski külas, kuhu iga tööpäeva hommikul sõidavad kokku viis vanaema, kes on tuntud ka Kõlleste kommimeistritena.

Vana talu hoovi püsti pandud šokolaadivabrikus valmistavad nad käsitöökompvekke ja -šokolaade, mis pakitud kunstiteostesse.

Kommimeister Maimu Prušinskaja näitas, kuidas tehakse assortiikommi täidist ja kuidas see kommi sisse saab. Küsimusele, mis on kommiteo juures kõige ägedam, vastas Prušinskaja, et kõik on äge. "Kommi teha, pakkida, kõik, aga kommisegusid teha meeldib kõige rohkem," ütles meister.

Asuvad nad täitsa metsas, kuhu viivad vaid auklikud ja sageli porised teed. Kõlleste Kommimeistrite juhiabi Piret Kuik ütles, et nad on maakad. Isegi niivõrd, et paljud šokolaadi- ja muu kauba autod keelduvad kommivabrikusse kohale sõitmast, nii peavad naised asfalttee otsale sõiduautoga vastu liikuma.

Eripäraseks muudab Kõlleste magusatööstuse aga see, et veerand nende toodangust läheb eritellimustele: eraisikud, firmad, muuseumid, spordiklubid, kõik, kel läheb vaja maitsvat meenet.

Loe edasi ERR arhiivist: Loe siitEelmine
KORRALIK TUME ŠOKOLAAD: SULAB AEGLASELT JA MAITSEB VEIDI HAPUKALT (2011)
Järgmine
Kõlleste Kommimeistritest Vikeraadio saates Maaelu

Vastused puuduvad

Email again: