Ostu- ja tarnetingimused

Kõlleste Kommimeistrite e-poe (edaspidi e-pood) omanik on Kihelkonnakaubandus  OÜ (registrikood 12252706) asukohaga Kure-Vaese talu, Veski küla, Kanepi vald, Põlvamaa (edaspidi nimetatud  Müüja).
Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo ning müügitingimused kehtivad e-poest kaupade ostmisel.
E-poes müüdavate toodete hinnad on märgitud e-poe üldises tootenimekirjas ja tootelehtedel.
Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.
Teave kauba kohta on esitatud tooteinfos.
Ostja tasub kauba eest pangaülekandega peale arve saamist ,e-poe tegevuse eest vastutava kliendihalduri käest.  Kõlleste Kommimeistrite e-poest on võimalik osta ainult pangaülekande teel. Müüja e-pood ei ole sõlminud pangalepingut  pangalinkide kaudu arveldamiseks, seega peab ostja ülekanded teostama sisestades makseandmed, enda maksekeskkonnas iseseisvalt.   
Müüja arveldusvaluuta on euro.


Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Juhul kui ostja liigub ostukorvist edasi, kinnitab ta linnukese lisamisega ostukorvi lehel olevasse ruutu ostu- ja tarnetingimustega nõustumist.
Edasi suunatakse ostja info kogumise lehele, kus ostja sisestab enda aadressi ja kontaktandmed. Järgnevalt saab ostja ülevaate sisestatud andmetest kus ta saab ka parandada sisestatud andmeid juhul kui kõik sobib. Peale seda suunatakse ostja edasi tellimuse lõpetamise lehele kus tutvustatakse kõiki võimalikke maksesviise.. Lõpuks ostja lõpetab tellimuse ja ta saab arve kauba eest tasumiseks. Ostja tasub internetipangas kauba eest ja saadab makset tõendava dokumendi koopia e-posti aadressile tellimused.kommid@gmail.com. Peale maksekinnituse kättesaamist, pannakse tellimus kolme tööpäeva jooksul posti või saadetakse kulleriga ostja aadressile.

Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. 

Käesolev leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest müüja arvelduskontole.
Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud kui need kajastuvad müügiarvel)  mitte hiljem kui 10 päeva jooksul teate saatmisest.
E-poel on õigus taganeda müügilepingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind Veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.


Kihelkonnakaubandus OÜ õigused ja kohustused

1. Osutada teenuseid vastavuses seadusandluse, teeninduseeskirja ja teenuste kirjeldustega.
2. Muuta teeninduseeskirja, teenuste tingimusi ja hinnakirju, avaldades info kodulehel.
3. Müüja vabaneb vastutusest, kui saadetise või selle osa kahjustumine või kaotsiminek on toimunud pärast kullerile pakendi üle andmist.
4. Müüja ei vastuta tellimuse eest juhul kui;
4.1  Ostja on esitanud vale või mitteeksisteeriva aadressi
4.2 Ostja on esitanud vale telefoninumbri
4.3 Ostja ei ela enam sellel aadressil, mille ta saadetise aadressiks märkis.
4.4 Ostja telefoninumber on muutunud.

Tellimuse transport ostjani

Kauba kohaletoimetamine toimub Omniva kaudu ning Ostja valib ostu vormistades oma aadressi, mille kaudu tarnitakse tellimus tema aadressile lähimasse pakiautomaati.
Omniva ELS kulleri teenuse valimisel, tarnitakse tellimus sellele aadressile, mis on ostukorvis tellija aadressiks märgitud.
Kohaletoimetamine toimub ainult Eesti Vabariigi piires. 
Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi valiku juures. 
Tellimus pannakse teele hiljemalt kolme tööpäeva jooksul .


Tarbija taganemisõigus

Vastavalt võlaõigusseadusele kehtib e-poest ostetud toodete puhul 14-päevane tagastamisõigus. Tagastada saab ainult kahjustamata või vigastamata pakendis tooteid, mida on säilitatud pakendil märgitud säilitamistingimustes. Avatud pakendites tooteid tagastada ei saa. 


Pretensioonide esitamise õigus

Juhul, kui e-pood oma kohustusi rikub, on ostjal õigus kasutada võlaõigusseaduses sätestatud õiguskaitsevahendeid, sh õigus nõuda e-poelt kohustuse täitmist, keelduda oma rahaliste kohustuse täitmisest, nõuda kahju hüvitamist või taganeda lepingust.
Ostja saab esitada oma pretensiooni e-posti teel aadressil tellimused.kommid@gmail.com .
Pretensioonis tuleb märkida ostja nimi ja kontaktandmed, pretensiooni esitamise kuupäev, kaubal ilmnenud puudus või kõrvalekalded, esitatava nõude sisu ning lisada ostu tõendav dokument ning vajadusel probleemi kirjeldavad fotod.
E-pood  vastab tarbija esitatud pretensioonile kirjalikult 15 päeva jooksul pretensiooni saamisest.
Kui e-poest ostetud kaubal on puudused, mille eest müüja vastutab, asendab e-pood puudustega kauba.
Juhul, kui kaupa ei ole võimalik asendada, tagastab e-pood ostjale kõik müügilepinguga seoses olnud kulud.
Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel ostja poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tekkiva kahju või mis tahes muude tagajärgede eest, sealhulgas kohale toimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida müüjal ei olnud võimalik mõjutada.
Müüja ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale, ega kahjude eest, mis on tekkinud kauba mittesihipärasest kasutamisest.


Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

E-poest tellimuste vormistamisega ja ostu sooritamise käigus märgitud  kliendiandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot.
E-pood kasutab ostja poolt esitatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.
E-pood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele kauba ostjani toimetamiseks. 
Müüja ei avalda kliendi isikuandmeid kolmandatele isikutele ilma kliendi loata.
E-pood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-posti aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi, sisestades veebilehel e-posti aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.
Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest, andes sellest müüjale teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid.


Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on e-poe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile imre@kommid.ee või helistada telefonil: +37255511071
Kui ostja ja e-pood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, on ostjal võimalik pöörduda tarbijakaitseameti juures tegutseva tarbijavaidluste komisjoni poole või otse kohtusse.

Meeldivaid oste soovides

Kihelkonnakaubandus OÜ
Imre Sokk
Juhatuse liige/tegevjuht